Drtivá část našich životů je situována v uměle vytvořeném prostředí. Cílem kvalitní architektury komplexní uspokojení všech lidských potřeb, které se ale nedají redukovat jen na potřeby fyzické. Stav architektury je ale přímo svázaný se stavem společnosti.
Jan Hora je původem z Loun. Absolvoval architekturu na Fakultě umění a architektury Technická univerzita v Liberci. Později se stal spoluzakladatelem atelieru ORA zakotveného ve Znojmě, který se zaměřuje primárně na maloměsto a krásu všednodennosti.
Místo konání: Mezinárodní PEN klub (P.E.N.), Praha 1, Klementinum 190 v prostorách Národní knihovny ČR (dříve Univerzitní knihovna).
Upozornění: Od účastníků vybíráme po dvacetikoruně a můžete-li dát více, uvítáme to. Peněz užíváme k úhradě pronájmu PEN-klubu.
Neformální část diskuse v salonku Café Kampus v Náprstkově 10.
Milí Pátečníci.
Opět bych vás chtěl moc poprosit, abyste na tuto přednášku přišli včas. Rádi bychom začali již v 17:00. Do budoucna bychom chtěli začínat v 17 hodin pravidelně, aby bylo více času na diskuzi.
Další pátečnická přednáška 15. dubna se bude více věnovat skepticismu. Přivítáme předsedu klubu skeptiků Leoše Kyšu a zaměříme se na Útoky na vědu.
Rád bych vás pozval na přednášku Tomáše a Lukáše Sedláčkových na Fakultě architektury ČVUT, která se uskuteční 7. dubna od 18 hodin. Název přednášky ekonomicko-filosofická reflexe současnosti.
Ve čtvrtek se rovněž uskuteční další díl cyklu Fyzika jako dobrodružství poznání. Přednáší opět Pavel Krtouš na téma Bestiář obecné teorie relativity od 18:15 v budově MFF v Troji.
Dále pokračuje i cyklus Základy astrobiologie, kde tentokrát vystoupí Pavel Boháček, kterého znáte i z Pátečníků, s tématem Kosmická medicína.
A poslední čtvrteční akcí budou Biologické čtvrtky ve Viničné 7, hostem bude Pavel Duda, který pronese přednášku na téma Populační historie lidstva a evoluce kultury.
A to je od nás z organizačních záležitostí pro tuto chvíli všechno.
Hezký zbytek dne.