Již v antice běžně používané mnemotechniky upadly tak trochu v zapomnění a v dnešní moderní době práci našeho mozku v mnoha oblastech nahradila technika. Zároveň se díky moderní medicíně za poslední století výrazně prodloužila doba dožití, a s tím souvisí i rostoucí počty pacientů s různými formami demence, zejména Alzheimerovy choroby. Podívejme se tedy na to, jaké může mít trénování paměti účinky na psychiku člověka a zda může fungovat jako nástroj pro prevenci demence. A protože není nad zážitek na vlastní kůži, vyzkoušíme si i něco málo prakticky.
Ing. Hana Habartová vystudovala obory Odpady a jejich využití a Učitelství odborných předmětů na ČZU v Praze. Během šesti let na rodičovské dovolené spoluzaložila Rodinné centrum Fabiánek v Dobřichovicích u Prahy a pod jeho hlavičkou otevřela v roce 2010 první počítačové kurzy pro seniory. V lednu 2013 se stala certifikovanou trenérkou paměti I. stupně a v listopadu 2014 si kvalifikaci rozšířila na II. stupeň. Je zakladatelkou společnosti Barevný strom, která staví právě na principech trénování paměti a klade si za cíl, aby stáří jejích klientů bylo co možná nejvíc v pohodě.
Místo konání: PEN-klub, Praha 1, Klementinum 190 v prostorách Národní knihovny ČR (dříve Univerzitní knihovna).
Upozornění: Od účastníků vybíráme po dvacetikoruně, můžete-li přispět více, budeme Vám vděčni. Peněz užíváme k úhradě pronájmu PEN-klubu.