Přednáška bude věnována dlouhodobým i bezprostředním domacím i zahraničněpolitickým příčinám odchodu Velké Británie z Evropské unie. Druhá čast přednášky bude zaměřena na analýzu možných důsledků brexitu: vnitrobritských, evropských, světových a take toho, jaké důsledky může mít pro Českou republiku.
Martin Kovář (* 1965) je český historik působící na Ústavu světových dějin Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Věnuje se především moderním dějinám Anglie (Velké Británie) a jejího impéria, politickým a kulturním dějinám Evropy ve 20. století, dějinám evropské integrace a transatlantickým vztahům ve 20. století; řídí časopis Dvacáté století – The Twentieth Century, vydávaný na FF UK v Praze. V roce 2012 získal společně s egyptologem prof. Miroslavem Bártou Cenu rektora Univerzity Karlovy v Praze za tvůrčí počin roku za knihu „Kolaps a regenerace. Cesty civilizací a kultur. Minulost, současnost a budoucnost komplexních společností“ (Praha, Academia 2011).
Místo konání: Budova Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, tentokrát budeme opět v posluchárně B7 (posluchárna zoologie)! Posluchárna se nachází ve druhém patře přímo proti hlavnímu schodišti.
Po přednášce následuje neformální část diskuze, tentokrát opět v restauraci Na Křižovatce (Uterus). Restaurace se nachází na rohu ulic Kateřinská, Lipová a Viničná.
Milí Pátečníci.
I tentokrát se sejdeme na Přírodovědecké fakultě UK. Opět Vás prosím, abyste přišli včas, tedy na 17:00!
Po přednášce následuje neformální část diskuze v restauraci na Křižovatce (Uterus). Restaurace se nachází poblíž budovy fakulty na rohu ulic Viničná, Kateřinská a Lipová.
Další pátek, tedy 20. října se budeme zabývat tématem Historie navigace a naším hostem bude Petr Scheirich.
Pro ty, kteří to ještě nevědí připomínám novinku. Mezi přednáškou a diskuzí bude následovat 5 minut přestávka, aby všichni ti, kteří chtějí odejít předčasně, popřípadě si potřebují dojít na WC, mohli opustit sál a nerušili v průběhu přednášky a diskuze.
A to je od nás pro tuto chvíli všechno.
S přáním hezkého dne.
Vítězslav Škorpík